Тож як батькам потрібно готувати дитину до вступу в дитячий садок?

Тренувати, буквально, від народження, систему адаптаційних механізмів у дитини і привчати її заздалегідь до таких умов і ситуацій, у яких їй потрібно змінювати форми поведінки.

Не обговорювати при дитині проблеми, які пов'язані з дитячим садком.

Усунути анамнестичні фактори ризику, які пов'язані з умовами соціального середовища.

Заздалегідь дізнатися про всі нові моменти в режимі дня дитячого садка та увести їх до режиму дня дитини вдома.

Підвищити роль загартовуючих заходів

Якомога раніше ознайомити дитину з дитячим садком, дітьми.

•        Намагатися віддати дитину до групи садка, де с знайомі діти, з якими вона грається вдома

Позитивно налаштовувати дитину на те, що вона теж скоро туди піде.

Вчити дитину всіх необхідних павичок обслуговування.

Дуже важливо навчити маля гратися.

Не загрожувати дитині дитячим садком як покаранням за дитячі гріхи, а також за неслухняність.

Не нервувати і не показувати свою тривожність на порозі вступу дитини в дитячий садок.

Продумати і зробити так, щоб дитина перші дні не залишалась у дитячому садку на цілий день, а лише на декілька годин.

По можливості розширювати коло спілкування дитини (сусіди, знайомі тощо).

Значну увагу слід приділяти розвитку мовлення.

Постійно говорити дитині, що вона дорога, кохана тощо.

Налаштовувати на мажорний лад. Навіювати малюку думки про те, як це чудово, що він доріс до дитячого садка і скоро почне його відвідувати.

А тепер розглянемо, як потрібно поводитися батькам із дитиною, яка вперше почала відвідувати дитячий садок: У перші дні відвідування садка не залишайте дитину одну, побудьте з нею якийсь час на прогулянці, до обіду. Не запізнюйтеся хоча б у перші дні, забирайте дитину вчасно. У наступні дні поступово збільшуйте перебування дитини в групі протягом тижня, починаючи з 1—2 годин, щоб вона усвідомила: розлука з мамою тимчасова, мама завжди повертається

Дайте дитині в дитячий садок улюблену іграшку.

Пограйтеся з дитиною домашніми іграшками в «Дитячий садок», де якоюсь із іграшок буде сама дитина.

Поспостерігайте, що робить ця іграшка, яка говорить, допоможіть разом із дитиною знайти їй друзів.

Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини у сім'ї.

Бережіть її нервову систему.

Не збільшуйте, а навпаки — зменшуйте навантаження на нервову систему.

Якомога раніше повідомте педагогів про індивідуальні особливості вашого малюка.

Удома у вихідні дні необхідно дотримуватися такого самого режиму дня, як і в дитячому садочку

Не реагуйте на витівки та не сваріть за вередування.

залишіть дитину на кілька днів удома і виконуйте всі рекомендації психолога та лікаря.

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКІВСТВА

1.     Не чекай, що твоя дитина буде така, як ти, або як ти хочеш Допоможи їй стати не тобою а собою.

2.     Не думай, що дитина твоя, вона Божа.

3.     Не вимагай від дитини платні за все , що ти для неї робиш: ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі?

Вона дасть життя другій , а та - третій , це неповторний

закон подяки.

4.     Не зганяй на дитині свої образи , щоб в старості не їсти гіркого хліба, бо що посієш , те й зійде .

5.     Не відносься до її проблем  висока : скрутність життя надана кожному по силам і будь впевнений , їй вона важче не менш, ніж тобі твоя.

6.     Не принижуй.

7.     Не "гризи " себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини , гризи - якщо можеш та не робиш .

8.     Пам'ятай - для д дитини зроблено , недостатньо , якщо не зроблено все.

9.     Вмій любити чужу дитину .Ніколи не роби чужій дитині те, що не хотів би, щоб інші зробили твоїй

10.   Люби свою дитину   різною : не талановитою, невдалою, дорослою; спілкуючись з нею, радій то що дитина - це свято , яке поки з тобою