Методична робота  закладу дошкільної освіти №35 "Райдуга"

Відповідальною особою за навчально-виховну роботу в  закладі  дошкільної освіти є директор Василіна Ганна

Олексіївна. Вона обізнана з нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність  закладу дошкільної освіти, інформація з функціонування навчально-виховної роботи закладу узагальнюється.

Обліково-статистична документація розроблена у відповідності  до вимог: перспективне планування; річний план; план-календар на поточний місяць.

Педагогічний колектив  закладу  дошкільної освіти володіє методикою планування. Запланована робота виконується своєчасно, відповідає перспективному плануванню.

З метою вивчення потреб та інтересів вихованців для організації різних форм роботи проводиться анкетування, на підставі цього розподіляються години гурткової роботи. Протягом 2015-2017 років в  закладі № 35 «Райдуга» працює 3 гуртки  художньо-естетичного напрямку. Гуртковою роботою охоплено 80% вихованців. Ведення журналів, планування, облік роботи гуртків відповідає вимогам нормативних документів.

Творчі звіти гуртків естетичного напряму проводяться під час загальних виховних заходів, а також під час участі в міських конкурсах, оглядах, в яких вихованці закладу дошкільної освіти № 35 «Райдуга» систематично беруть участь. В  дошкільному навчальному закладі працює методичне об’єднання  керівників середньої групи (керівник – Клемент'єва І.В. спеціаліст вищої категорії). Методичне об’єднання працює над проблемною темою «Формування національно-громадського та патріотичного виховання дітей дошкільного віку». Робота методичного об’єднання включає в себе питання організації навчально-виховного процесу, практичні заняття, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів, спланована робота з молодими вихователями .

Плани роботи педагогічних працівників затверджені директором закладу, відповідають Положенню. Адміністрацією вивчається стан навчально-виховної роботи .

В  закладі діє і постійно оновлюється куточок методичної літератури «Навчально-виховна діяльність» Систематично поповнюються папки «педагогічних працівників».

У закладі дошкільної освіти № 35 «Райдуга»  існує традиційна форма роботи з батьками «Школа молодої родини»

Приділяється багато уваги організації дозвілля та відпочинку вихованців. Проводяться тематичні музичні вечори та різноманітні заходи.

Контроль за навчально-виховною роботою здійснюється шляхом відвідування занять, як в першу так і в другу половину дня, відвідування виховних заходів, занять гуртків. Проводиться моніторинг навчально-виховної діяльності, діагностування, анкетування, тестування. Встановлено, що адміністрацією та педагогами закладу  дошкільної освіти№ 35 «Райдуга»  проводиться певна робо­та щодо вдосконалення змісту, форм і методів роботи з інтелектуально здібними і обдарованими вихованцями, підвищення методичної майстерності із зазначеної проблеми.

У діяльності щодо забезпечення розвитку здібностей і обдаровань вихованців адміністрація та педагоги закладу керуються Указом Президента України від 30.09.2010 № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», У річному плані роботи передбачено відповідний розділ із розробленими заходами щодо розвитку  обдарованих дітей.

Адміністрацією навчального закладу систематично ведеться облік участі та результативності виступів вихованців у різноманітних конкурсах і змаганнях. Педагогами здійснюється планування роботи зі здібними вихованцями.

Розвитку творчих здібностей вихованців закладу  дошкільної освіти№ 35 «Райдуга» сприяє музичний проект, підтримка талановитих дітей «Райдужні зірочки».

Методична служба  закладу дошкільної освіти спрямовує свою діяльність на розвиток творчого потенціалу педагогів. Так, з метою активізації роботи та підвищення компетентності педагогів із розвитку обдарованих дітей проведено семінар «Особливості роботи з обдарованими дітьми. Моделі навчання обдарованих дітей».

На базі закладу  дошкільної освіти № 35 «Райдуга»  систематично проводяться міські заходи: семінари, засідання творчих груп. Забезпечується активна участь педагогів у складі міських методичних структур, на засіданнях яких вони діляться своїми творчими напрацюваннями, беруть участь у створенні методичних розробок для вихователів міста.

Належна увага у  закладі дошкільної освіти приділяється висвітленню значних подій в житті закладу в засобах масової інформації.

Педагоги закладу  дошкільної освіти беруть участь у обласних фахових конкурсах «Кращий працівник року», «Музичний керівник дошкільного навчального закладу»

Заслуговує на схвалення систематичне висвітлення вихователями творчих здобутків у друкованих фахових виданнях та онлайн- виданнях мережі Internet, участь педагогів у Всеукраїнських вебінарах.

Отже, в  закладі  дошкільної освіти № 35 «Райдуга»  забезпечується виконання вимог щодо створення умов для задоволення потреб  вихованців у різних формах  навчально-виховної роботи.