Міні-музеї

Міні-музеї у  закладі  дошкільної освіти № 35 «Райдуга»
З метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності в нашому дитячому садку створено міні – музеї: «Ляльки – мотанки»,"Музей молока" «Вишиванки», «Диво – хлібчик»"Народні обряди".
Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім „музейних експонатів”, дитячі роботи, створені малюками.
Важлива особливість міні-музеїв – це участь малюків у їх створенні. Діти разом з дорослими обговорюють тематику, приносять з дому різноманітні експонати, деякі виготовляють своїми руками.
Дошкільнята знову і знову поринають у світ мистецтва, переглядаючи музейні експонати, повторно отримують позитивні враження.
Вихованці старших груп проводять екскурсії для молодших.
У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками, а в міні-музеях не просто можна, а навіть потрібно!
Дитина має можливість брати вироби у руки, розглядати їх, обстежувати тактильно, а також переставляти на інше місце, створювати власну експозицію. У звичайному музеї дитина – лише пасивний спостерігач, а тут вона – співавтор.
Зміст, оформлення і призначення міні-музеїв відповідають віку дітей.
Завдання міні – музеїв:
• збагачення розвивального середовища груп;
• формування в дітей уявлення про справжній музей;
• розвиток творчого мислення;
• поглиблення знань дітей про декоративно – прикладне мистецтво, народні ляльки; обереги рідного краю.
• формування освіченої та розвиненої особистості та сприяння вихованню в неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
Міні – музеї є складовою системи навчально – виховної роботи в  закладі дошкільної освіти.