Проект "Вчимося жити разом"

ЗДО№35 «Райдуга»- учасник спільного проекту "Вчимося жити разом"

Метою спільного проекту «Вчимося жити разом» є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту, а також розвиток у всіх дітей життєвих навичок розбудови миру і активного громадянства. Формами впровадження компонентів проекту передбачаються тренінгові курси розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах, а також тренінги для педагогів з методики викладання розроблених курсів та створення у навчальному закладі сприятливої психологічної атмосфери для дітей, переміщених із зони конфлікту.

Вихователі старших та середніх груп розпочали впровадження парціальної програми «Вчимося жити разом». Діти  зацікавлені сюжетом занять: «Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні», «Міст миру», «Всім допомагати — вірних друзів мати", «Кожна дитина — як у намисті перлина»,"Дружні діти — мов квіти", "Ввічливі слова творять дива", "Разом об’єднатися — веселіше гратися","Дерево добра." Діти вчились  проявляти позитивні емоції, висловлювати свою думку . У процесі гри формувалося у дітей навички спільної діяльності,  бажання перебувати в колектив та розвивати здібність до співпраці, посилювати відчуття згуртованості в групі   Діти вчились допомагати один одному, формувалось уявлення про поняття дружби як про найбільшу соціальну та моральну цінність, взаємну симпатію.